Yoga Projects – Joga blisko natury to zajęcia z jogi wg Iyengara prowadzone w malowniczym miejscu na skraju Puszczy Zielonka, w otoczeniu przyrody, w miejscu, które wpisuje się swoim klimatem w ideę slow life.

Zajęcia odbywają się w sielankowym domu położonym w miejscowości Miękowo w Gminie Czerwonak k/Poznania. Przy sprzyjającej pogodzie lekcje odbywają się w pięknym ogrodzie, z którego roztacza się widok na pobliskie łąki, las oraz staw. Wszechobecne odgłosy natury sprzyjają praktyce jogi i pomagają w uzyskaniu stanu relaksu.


 

Prowadząca zajęcia


"Witam wszystkich chętnych, którzy przez praktykowanie jogi chcieliby odnaleźć siebie, poznać swoje ograniczenia, poszerzyć możliwości, a przede wszystkim nabyć umiejętność relaksu wewnętrznego.
Nazywam się Magdalena Spychała, na co dzień mama trójki dorosłych już dzieci, z wykształcenia natomiast mgr inżynier budowlany.
Jogą zajmuję się już od 18 lat, zaczynałam u najlepszych, t.j. u Marii Stróżyk i Andrzeja Kubiaka. W dalszym ciągu praktykuję u Kasi Peki i oczywiście każdego dnia sama w domu - bo uczymy się całe życie. I to jest właśnie piękno jogi - ciągłe samodoskonalenie się i rozwój. W jodze nie ma żadnego "muszę" ani "powinienem". Ma ona działanie bardzo odświeżające, daje nam poczucie realności chwili obecnej, liczy się tylko tu i teraz.     
W 2015 roku uczestniczyłam w szkoleniu na instruktora jogi, w listopadzie zdałam egzaminy - praktyczny i teoretyczny. Mam dyplom instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością: ćwiczenia psychofizyczne. Systematycznie szkolę się i ciągle rozwijam swój warsztat pracy.
Odbyłam szkolenia "Anatomia jogi" oraz "Joga w pracy z seniorami i osobami z ograniczeniami aparatu ruchu", a niedawno także "Wykorzystanie rollera i technik mięśniowo-powięziowych w relaksacji mięśni". Brałam udział w wielu warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych nauczycieli linii Iyengara z Polski, Indii i Europy, dzięki czemu w pełni świadomie i w oparciu o sprawdzone techniki mogę dzielić się moją pasją z innymi. Szanuję wszelkie fizyczne ograniczenia, lecz zachęcam do pokonywania słabości. Po sobie wiem (uprawiając tenisa i narciarstwo, doświadczyłam wielu kontuzji, jak np. łokieć tenisisty, dyskopatia, zerwane mięśnie), że wytrwałość w jodze przynosi poprawę jakości życia na każdej płaszczyźnie.
Od 3 lat prowadzę zajęcia z jogi w Miękowie, a od roku w centrum Joga Harmonia przy ul. Głównej w Poznaniu.
Joga, oprócz tenisa, którego jestem wielką fanką, stała się nieodłączną częścią mojego życia. Jest dla mnie czymś, czego nie może zabraknąć na co dzień.
Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was swoją pasją i miłością do jogi".